З 8 листопада невакцинованих педагогів та чиновників відсторонятимуть від роботи

Керівники українських органів державної влади, держпідприємств або закладів освіти зобов’язані відстороняти від роботи без збереження заробітної плати нещеплених працівників, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов'язковою. Такі жорсткі вимоги містяться у постанові Кабінету міністрів України від 20.10.2021 р., оприлюдненій в понеділок, 25 жовтня.

В урядовому документі зазначається, що нова норма набуде чинності з 8 листопада 2021 р. Раніше відповідний документ із переліком професій, які підлягають обов'язковому щепленню, оприлюднило Міністерство охорони здоров'я. До нього увійшли працівники усіх освітніх закладів незалежно від типу власності, а також усі співробітники центральних органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій.

Відповідно до постанови уряду, відсторонення має діяти до моменту вакцинації. Норма не поширюватиметься на громадян, які мають абсолютні протипоказання до щеплення від коронавірусу і готові надати медичний висновок про наявність таких протипоказань.

Міністерство охорони здоров'я України планує розширити перелік професій із обов'язковим щепленням проти коронавірусу. За словами глави МОЗ України Віктора Ляшка, до нього незабаром можуть включити соціальних працівників, а також працівників "критично важливих сфер для функціонування економіки".

Станом на 25 жовтня 2021 р. принаймні одну дозу щеплення від COVID-19 отримали 88,2% працівників закладів загальної середньої освіти, двома дозами вакциновано майже 400 тисяч педагогів по всій країні. Разом із тим Міністерство освіти і науки через погіршення епідеміологічної ситуації рекомендує із 25 жовтня по 15 листопада запровадити дистанційне навчання у вищих та професійно-технічних освітніх закладах

Для того, чтобы оставить комментарий вам необходимо Войти или Зарегистрироваться

0 комментариев