З 8 листопада збільшено штрафи за вигул собак без намордників

В Україні набув чинності закон, який збільшує штрафи за вигул собак без повідків і намордників. Також цим законом забороняється робота пересувних зоопарків і виставок.

Про це йдеться у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» на сайті ВР.

Відповідно до змін, вигул собак без повідків і намордників (крім порід, не внесених до списку небезпечних) або в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником екскрементів своєї тварини тягнуть попередження або штраф від 170 до 340 гривень. Для посадових осіб - попередження або штраф від 340 до 850 гривень.

Якщо порушення вчиняється повторно протягом року, то штраф для фізичної особи збільшується до 340-510 гривень, для посадової - до 510-1020 гривень.

Якщо порушення супроводжується заподіянням шкоди здоров'ю людини або її майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень з конфіскацією тварин, посадовим особам - від 3400 до 5100 гривень з конфіскацією тварин.

Крім того, до повноважень місцевої влади у сфері захисту тварин від жорстокого поводження віднесли вжиття заходів та забезпечення заборони пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої законом діяльності.

Провідні українські юристи активно коментують та роз’яснюють норми нового Закону. Так,  UAnimals підготували коротку фахову підбірку, яка допоможе знати свої обов’язки та захищати права тварин:

📍 Жорстоким поводженням тепер вважається не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.

📍 Введене поняття «каліцтва» тварини та «тілесне ушкодження тварини», що є дуже важливим для відмежування адміністративної відповідальності від кримінальної, а внаслідок, більш ефективного їх застосування до винних осіб.
📍 Особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов'язана тепер забезпечити наявність повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід.
📍 Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана тепер забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з позначками-ідентифікаторами.
📍 Винним у жорстокому поводженні з тваринами особам забороняється утримувати тварин: протягом року (якщо особа вчинила адмінправопорушення з жорстокого поводження щодо тварин), протягом 10 років (якщо особа вчинила злочин проти тварини).
📍 Скасовано послугу евтаназії новонародженого приплоду тварин ветеринарами як обов’язкову.
📍 Забороняється регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами і методами евтаназії. Лише гуманні методи (біостерилізація, влаштування у притулок,тощо).
📍 Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння повинен бути обов’язково документ від ветеринара.
📍 Законом тепер встановлюється вичерпний перелік для умертвіння тварин.
📍 Забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин.
📍 Забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушування до нападу одних тварин на інших, використовувати тварин як мішень при стрільбі.
📍 Встановлено гуманні умови утримання сільськогосподарських тварин, посилено захист вагітних тварин, заборона розведення птиці для фуа-гри.
📍 Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами.
📍 Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами.
📍 Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів.
📍 Місцеві ради тепер також повинні не допускати діяльності пересувних виставок та зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлюють перелік тварин, які потребують охорони на їх території.
📍 Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті стало злочином, а не адмінправопорушенням.
📍 Адміністративна відповідальність осіб за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак та котів що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну – з 16 років.
📍 Адміністративна відповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.
📍 Встановлено порядок тимчасового вилучення тварини та зобов’язання службових осіб щодо їх вилучення у кримінальному процесі та процесі за КУпАП.
📍 Підвищено кримінальну відповідальність та встановлено сувору кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з метою створення аудіо- та відеопродукції, що його пропагує.
📍 Заборонено зменшення заповідних зон та забезпечення перекриття їх шлагбаумами.
📍 Захищено права домашніх тварин:
• Забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії.
• Забороняється завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення.
• Забороняється дресирувати тварин у жорстокий спосіб.
• Забороняється умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути.
• Забороняється жебракування з тваринами, в т.ч. безпритульними.
• Забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C.
• Забороняється замуровування тварин у підвальних приміщеннях.
• Поводок тварин на прив'язі – не менше 20 метрів, для сторожових собак – не менше 10 метрів.
• Забороняється залишати тварину без можливості укриття в приміщенні при температурі повітря більше ніж +20 °C або менше ніж 0 °C.
• Забороняється залишати домашню тварину прив'язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо.
• Не можна прив'язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу.
• Виключено умертвіння тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин.
Пам’ятаймо, закон працює лише тоді, коли є контроль. Закликаємо вас уважно вивчити всі ці норми, адже наше знання закону допоможе рятувати та захищати тварин!

Для того, чтобы оставить комментарий вам необходимо Войти или Зарегистрироваться

0 комментариев